O przedszkolu „Kraina Uśmiechu”

przedszkole

Przedszkole wpisane do ewidencji szkól i placówek niepublicznych prowadzonej przez Wójta Gminy Czernichów pod numerem 1/2013.

Przedszkole i żłobek „KRAINA UŚMIECHU” w Rybnej gmina Czernichów w powiecie krakowskim to nie jedyna nasza placówka edukacyjna dla najmłodszych. Dwie placówki znajdują się w samym Krakowie: główna zlokalizowana jest przy ul. Jaremy 12, natomiast druga – przy ul. Bora Komorowskiego 9A.

Sukces oddziałów przedszkolnych „Krainy Uśmiechu” w stolicy Małopolski zaowocował otwarciem kolejnego przedszkola, a także żłobka w Rybnej.
Robimy wszystko co w naszej mocy, by oba te oddziały były miejscami, w których panuje ciepła, radosna, rodzinna atmosfera. Maluchom żłobkowym zapewniamy troskliwą opiekę i zaspokojenie wszystkich potrzeb. Aby mogło tak być, zatrudniona kadra obejmuje wyłącznie osoby o odpowiednich kwalifikacjach, które naprawdę potrafią opiekować się maleństwami, są cierpliwe, wyrozumiałe i wkładają w swoją pracę mnóstwo serca.

Dzieci przedszkolne mają zagwarantowaną nie tylko opiekę, lecz także edukację na wysokim poziomie. Realizujemy przede wszystkim postulat nauki przez zabawę – nie zrażając dzieci do zdobywania wiedzy, a jednocześnie tworząc dla nich najlepszą możliwości nauki zagadnień zawartych w podstawie programowej. Oprócz tego prowadzimy dla nich szeroką gamę zajęć uzupełniających, warsztatów, projektów edukacyjnych.

Posiłki są przygotowywane we własnej przedszkolnej kuchni – zawsze świeże, smaczne i zdrowe. Uwzględniamy wszystkie diety, których muszą przestrzegać nasi podopieczni.

Przedszkole z misją

Choć wychowankowie „Krainy Uśmiechu” są naszym oczkiem w głowie, to w codziennej pracy nie zapominamy o ich rodzicach. Chcemy, by byli oni aktywną częścią naszej społeczności, dlatego zachęcamy ich do uczestnictwa w przedszkolnych imprezach, warsztatach, wycieczkach. Przede wszystkim jednak dbamy o to, by nasze relacje z rodzicami były pełne wzajemnego szacunku, zaufania i zrozumienia. Wierzymy, że udana współpraca z Państwem przekłada się bezpośrednio na dobrą, pozytywną atmosferę panującą w „Krainie Uśmiechu”.

Jako prowadzący przedszkole mamy także poczucie misji. Chcemy ją zrealizować poprzez:

• kształtowanie w dzieciach twórczej postawy,
  • rozwijanie ich zainteresowań i talentów,
  • dbałość o rozwój najmłodszych na wszystkich płaszczyznach: fizyczny, emocjonalny i społeczny.

A przede wszystkim wierzymy w potencjał drzemiący w naszych podopiecznych – z każdego z nich chcemy wydobyć wszystko, co najlepsze: to nasze największe wyzwanie. W jaki sposób tego dokonać? W „Krainie Uśmiechu” znamy ten sposób i jest to bez wątpienia jeden z największych naszych atutów. Mogą Państwo wierzyć nam na słowo, lub… po prostu pozwolić swojemu dziecku rozwinąć się właśnie pod naszymi skrzydłami.
Działamy 12 miesięcy w roku: od 1 września do 15 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 18:00. Do przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku 2,5 – 6 lat. Zapisy prowadzimy przez cały rok przedszkolny.

Zaangażowana kadra

Powodzenie naszych przedsięwzięć pedagogicznych nie wzięło się znikąd. Dobór najlepszych programów nauczania, programy autorskie oraz niekonwencjonalne metody pracy to tylko połowa sukcesu – drugą, znacznie ważniejszą, stanowią wychowawcy i nauczyciele. Nawet najstaranniej przygotowane zajęcia nie będą dla dzieci ciekawe, jeśli nie zostaną poprowadzone przez prawdziwych pasjonatów.

Dlatego nasza kadra to zespół dobrze wykształconych, zaangażowanych nauczycieli (także z przygotowaniem terapeutycznym), specjalistów (m.in. od gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji) oraz instruktorów. Zatrudniamy także surdologopedę i psychologa-psychoterapeutę. Oddajemy do dyspozycji przedszkolaków doświadczenie i profesjonalizm naszych pracowników, a także młodość, energię i kreatywne podejście do pracy.

Aby zagwarantować dzieciom edukację na najwyższym poziomie, nasi nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje:

• cała kadra została przeszkolona przez Panią Dorotę Dziamską – autorkę systemu „Edukacja Przez Ruch”;
  • dwóch nauczycieli ma kwalifikacje trenerskie;
  • wszyscy nauczyciele ukończyli warsztaty „Kodowanie i programowanie dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej”.

To tylko niektóre ze szkoleń, w których brali udział ostatnio. Wszyscy działamy z pasją, świadomi naszych celów oraz jasno określonej wspólnej wizji.

Nasza kadra

mgr Małgorzata Stastny
nauczyciel dyplomowany,
wychowanie przedszkolne,