Program adaptacyjny

aktywny rodzicBogate doświadczenie w prowadzeniu placówki przedszkolnej utwierdziło nas w przekonaniu, że stworzenie programu adaptacyjnego dla dzieci i Rodziców przychodzących pierwszy raz do przedszkola przyniesie dużo korzyści. Mamy już za sobą realizacje takiego programu i cieszymy się z tego, że zyskał on uznanie zarówno przedszkolaków, jak i ich rodziców.

Zajęcia adaptacyjne odbywają się w czerwcu i trwają dwa tygodnie. Ten czas wypełniają dzieciom wspólne zabawy w naszym pięknym ogrodzie, a popołudniami, w towarzystwie Rodziców – w salach przedszkolnych.

Zalety zajęć adaptacyjnych

Dzięki programowi adaptacyjnemu dzieci jeszcze przed pierwszym dniem w przedszkolu mogą oswoić się miejscem, w którym wkrótce będą się bawić i uczyć, zapoznać z nowymi rówieśnikami i nauczycielami. Uczestnictwo w takim programie znacznie ułatwia i skraca proces adaptacji najmłodszych w całkiem nowym dla nich środowisku.
Dzieci bardzo nieśmiałe lub silnie związane z rodzicami mogą niechętnie chodzić do przedszkola; także z myślą o nich wdrożyliśmy program adaptacyjny. Dzięki niemu maluchy przychodzące do przedszkola we wrześniu znają już swoją wychowawczynię, koleżanki i kolegów, wobec czego znacznie dzielniej znoszą trudny czas rozłąki z mamą i tatą.
Program adaptacyjny stanowi także nieocenioną pomoc dla rodziców, którzy mogą zaprowadzić swoje pociechy do placówki nie obawiając się tego, jak odnajdą się one w nowym otoczeniu.

Termin, w którym odbywa się okres adaptacyjny, ustalamy w kwietniu.