Zielone przedszkole

zielone przedszkoleKilkudniowe wyjazdy dla przedszkolaków organizowane przez „Krainę Uśmiechu” zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. Każdego roku w maju wszystkie starszaki (5- i 6-latki) wyjeżdżają pod opieką troskliwych wychowawczyń w góry.

Dla wielu dzieci „Zielone przedszkole” to pierwszy wyjazd bez rodziców, co stanowi dla nich prawdziwa przygodę – mogą poczuć się bardziej samodzielne. Ciekawy, pełen angażujących zajęć program wyjazdu, w tym zabawy i wielokilometrowe wycieczki w pięknych okolicznościach przyrody sprawiają, że kilkulatki łagodnie znoszą rozłąkę z rodziną, ciesząc się w pełni spędzanym wspólnie czasem.

Zabawa na świeżym powietrzu i długie spacery to jednak nie wszystko.

Przez wszystkie pięć dni przedszkolaki uczą się również nowych rzeczy: zaznajamiają się z regionalną tradycją, lokalną kulturą i obyczajami, uczestnicząc w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach i spotkaniach z wartościowymi ludźmi. Zarówno warsztaty, jak i spotkania dostarczają kilkulatkom wielu wrażeń i rozbudzają ciekawość, skłaniając do zadawania wielu, wielu pytań.

Wiemy z doświadczenia, że „Zielone przedszkole” na długo pozostaje w pamięci dzieci i przywołuje same dobre wspomnienia!